Bring to light

Minust

Fotograafia vastu tekkis mul suur huvi juba lapsena. Minu vanaisa armastas fotografeerida ning ühel ilusal päeval usaldas ta mulle kasutamiseks-katsetamiseks ühe kaamera – oli vist Smena või midagi taolist. Pärast elementaarse tehnika omandamist “kukkusin klõpsima”, millekski enamaks seda vist nimetada ei saa. Piltidele jäid peamiselt Tartu linnavaated ja maastikud, samuti sünnipäevapeod. Mõned veidi udused …

Manuaalse fotoaparaadiga filmilindile piltide jäädvustamine oli suhteliselt keeruline, kuid sellest saadav rõõm, kui mõned pildid ikka välja tulid, oli tohutu suur! Eriti põnev protsess oli filmi ilmutamine – pimendatud punase valgusega vannitoas lasti film läbi erinevatest kemikaalivannidest ja iga foto oli noorele fotograafile üllatuseks. See kõik oli äärmiselt põnev!

Viimastel aastatel olen fotograafia enda jaoks taasavastanud. Eriti paeluvad mind portreesessioonid stuudios ja inimeste jäädvustamine erinevates hetkedes. Samuti olen pildistanud erinevaid sündmusi ning teinud ametiportreesid. Minu jaoks puudub fotolt oluline emotsioon, kui seal pole inimest …

 

Minu tehnika

 

Minu praegune tehnika koosneb Nikoni kaamerast ja kõigest sinna juurde kuuluvast. Aeg-ajalt pildistan ka Fujifilmi ning Yashica aparaatidega. Viimasega neist filmi peale.

 

Kui Sul tekkis huvi minu juurde pildistama tulla või soovid kena mälestust oma elu tähtsündmusest, siis võta ühendust ja lepime aja kokku! Klikka siin!