Not just a pretty face

Fototöötlus

 

INIMESED FOTODEL

 

Inimesi jäädvustades on oluline lõpptulemus – et modell pildil hea välja näeks. Tulemust on võimalik korrigeerida hiljem fototöötlusprogrammiga, parandades naha tekstuuri, eemaldades vistrikke ja arme ning siludes naha muid ebakorrapärasusi. Tehniliselt on võimalik inimest fotol ka tundmatuseni muuta, kuid see pole loomulikult fotograafia eesmärgiks.

Algaja fototöötlejana tegin fotoga tihti sellist viga, “töötlesin üle”, mis väljendus tehisliku välimusega näonahas, liigselt töödeldud silmades ja muus sellises, mis jättis fotol olevast inimesest ebarealistliku mulje.

Palju keerulisem on fotosid töödelda sel viisil, et lõpptulemust vaadates poleks töötlemine aimatav ning modell paistaks loomulik. Paralleeli võib tõmmata siin ilulõikustega – inimese isikupära säilib, kuid ta näeb välja pringim ja värskem.

 

MUUD FOTOD

 

Vanad fotod võivad olla ajahambast pureda saanud ja olla kulunud, samuti võib neil esineda tuhmumist, kriime, plekke ja teisi defekte. Neid saab edukalt taastada ja parandada, mille tulemusel näevad välja peaaegu nagu uued.

Ka loodusfotodel ja tootefotodel võivad esineda soovimatud objektid, vale taust või viltune horisont. Fototöötluse abil on võimalik esile tuua olulisim ning mittevajalik vajadusel eemaldada.

 

KOGEMUS

 

Kasutan oma töös professionaalseid fototöötlusprogramme Adobe Photoshop ja Adobe Lightroom, aga ka teisi. Fotode töötlemise kogemust oman üle 20 aasta.

 

fototootlus